Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 04.12.2019 10:11
  • Son Güncelleme: 04.12.2019 10:11

e Okul VBS öğrenci giriş ekranı ile not, devamsızlık bilgisi sorgulama! (Veli Bilgilendirme Sistemi)

e Okul giriş ekranı, son günlerde en çok aranılanlar arasında yer alıyor. İlk dönem sınavlarını olan öğrenciler sınav sonuçlarını sistemi üzerinden görüntüleyebiliyor. Öğrenci ve velileri not bilgilerini araştırmaya başladı. Peki, e Okul VBS öğrenci giriş ekranı ile not, devamsızlık bilgisi sorgulama nasıl yapılır?

e-Okul ile not bilgisi sorgulama!

e-Okul VBS giriş nasıl yapılır? Uygulama marketlerinin en çok indirilen ve kullanılanları arasında yer alan, yaklaşık 50 milyon mobil cihaza kurulu e-Okul uygulamasına son günlerde yoğun ilgi gösteriliyor. İlk ara tatilin ardından sınıflarda yerlerini alan öğrenciler sömestr tatiline kısa süre kala sınav notlarını araştırmaya başladı. Peki, e Okul VBS öğrenci giriş ekranı ile not, devamsızlık bilgisi sorgulama nasıl yapılır? İşte e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranı...

E-OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın https://e-okul.meb.gov.tr/ internet adresi üzerinden e-Okul sistemine erişebilirsiniz. Belirlenen adreste iki pencere ekrana gelecek. Sol ekranda "Yönetim Bilgi Sistemi" sağ ekranda ise "Veli Bilgilendirme Sistemi" yer almaktadır. Öğrencilerin ve velilerin sisteme giriş yapabilmeleri için "Veli Bilgilendirme Sistemi" ekranında istenilen bilgileri girmeleri gerekiyor.

ÖĞRENCİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

Daha sonra sistem açıldıktan sonra sol ekranda yer alan bilgiler ile istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.