Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Eğitim
 • 11.11.2019 12:11
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 11.11.2019 12:29
ABONE OL

sınav giriş belgesi açıklandı! 2019 sorgulama ekranı! Vize sınavı ne zaman?

sınav giriş belgesi için heyecanlı bekleyiş sona erdi. ATA AÖF'te eğitimini sürdüren öğrenciler vize sınavına katılacaklar. Sınava nerede gireceklerini merak eden öğrenciler yayınlanan sınav giriş belgesi ile bu sorulara yanıt bulacaklar. Peki, nasıl görüntülenir? 2019 ATA AÖF vize sınavı ne zaman? İşte sorgulama ekranı...

ATA AÖF sınav giriş belgesi açıklandı!

ATA AÖF sınav giriş belgesi için heyecanlı bekleyiş sona erdi. ATA AÖF'te eğitimini sürdüren öğrenciler vize sınavına katılacaklar. Sınava nerede gireceklerini merak eden öğrenciler yayınlanan sınav giriş belgesi ile bu sorulara yanıt bulacaklar. Peki, ATA AÖF sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir? 2019 ATA AÖF vize sınavı ne zaman? İşte ATA AÖF sınav giriş yerleri sorgulama ekranı...

ATA AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKTI NASIL ALINIR?

ATA AÖF sınav giriş belgeleri, https://obs.atauni.edu.tr internet adresi üzerinden erişime açıldı. Adaylar, T.C. Kimlik numaraları ya da Kullanıcı adı ve şifeleri ile sisteme giriş yaparak sınav giriş belgelerini görüntüleyebilecekler. Aşağıdaki linke tıklayarak sınav giriş belgenize ulaşabilirsiniz.

ATA AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

ATA AÖF SINAV TARİHLERİ

2019-2020 ATA AÖF vize sınavı 16-17 Kasım'da gerçekleştirilecek.

Final sınavı 28-29 Aralık'ta, bütünleme sınavı ise 01-02 Şubat 2020 tarihinde yapılacak.

Bahar dönemi vize sınavı 28-29 Mart, final sınavı 16-17 Mayıs, bütünleme sınavı ise 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak.

SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR NELER?

Tüm dersler için sınav süresi 30 dakikadır.

Blok uygulama dersleri hariç, diğer derslerde ders başarı notuna ara sınav puanının katkısı %30, yarıyıl/yılsonu/bütünleme sınav puanının katkısı %70'tir.

Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir.

Sınava girerken yanınızda OBS üzerinden alacağınız Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (T.C. Kimlik Kartı, Nüfus Cüzdanı, Süresi Geçerli Pasaport, Sürücü Belgesi) ile yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmanız gerekmektedir.

FOTOĞRAFLI ve ONAYLI KİMLİK BELGESİ: T.C. Kimlik Kartı, Nüfus Cüzdanı, Süresi Geçerli Pasaport, Sürücü Belgesidir.

Ayrıca;

 • Er ve erbaşların askeri kimlik kartları,
 • Açık cezaevinde bulunanların cezaevi müdürlüklerinden alacakları nüfus cüzdanı yerine geçen belgeler,
 • Hakim, Savcı ve Yüksek Yargı Organı mensuplarının mesleki kimlik kartları,
 • Resmi kurumlarca verilen kimlik kartları,
 • Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF) öğrenci kimlik kartı,
 • Bir kısım yabancı öğrenciler için düzenlenen, üzerinde "9 ile başlayan" Yabancı Uyruk Numarası barındıran, Geçici Koruma Kimlik Belgesi, ikamet, izin vb. belgeler,
 • T.C. kimlik kartı edinme sürecinde, Içişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Işleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı "Geçici Kimlik Belgesi" bulunan öğrenciler sınava alınabilir.

ATA-AÖF öğrenci kimlik kartı olmayanlar, sayılan diğer kimlik kartlarından biriyle sınava girebilirler

Bu iki belgeden (Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi) herhangi birini yanında bulundurmayan öğrenciler sınava alınamayacaklardır.

Cep telefonu, ders materyali gibi sınava girmenize engel olacak eşyalar bulundurmamak şartıyla sınava çantayla girebilirsiniz.