Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Eğitim
 • 09.11.2019 14:50
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 09.11.2019 14:51
ABONE OL

sınav giriş yerleri açıklandı mı? 2019 ? İşte

vize sınavı için hazırlıklar sürüyor. 2019-2020 eğitim öğretim dönemi vize sınavına hazırlanan öğrenciler, sınava nerede gireceklerini merak ediyor. Konu ile ilgili Atatürk Üniversitesi'nden açıklama geldi. Peki, açıklandı mı? 2019 ? İşte ...

ATA AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı?

ATA AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı? Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) tarafından yapılan açıklamaya göre, vize sınavı için geri sayım başladı. İlk defa kayıt yaptıran ve kayıt yenileme yaptıran öğrenciler, vize sınavının tarihini beklerken bir yandan da sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınav giriş belgesini görüntülemek istiyorlar. Peki, ATA AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı? 2019 ATA AÖF vize sınavı ne zaman? İşte ATA AÖF sınav tarihleri...

ATA AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

ATA AÖF vize sınavı için giriş yerleri henüz açıklanmadı. Atatürk Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, sınav giriş belgeleri yayımlandıktan sonra resmi internet adresi ve sosyal medya gruplarından duyurulacağı, sınav giriş belgelerinin yakında yayımlanacağı açıklandı.

ATA AÖF SINAV TARİHLERİ

2019-2020 ATA AÖF vize sınavı 16-17 Kasım'da gerçekleştirilecek.

Final sınavı 28-29 Aralık'ta, bütünleme sınavı ise 01-02 Şubat 2020 tarihinde yapılacak.

Bahar dönemi vize sınavı 28-29 Mart, final sınavı 16-17 Mayıs, bütünleme sınavı ise 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak.

SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR NELER?

Tüm dersler için sınav süresi 30 dakikadır.

Blok uygulama dersleri hariç, diğer derslerde ders başarı notuna ara sınav puanının katkısı %30, yarıyıl/yılsonu/bütünleme sınav puanının katkısı %70'tir.

Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir.

Sınava girerken yanınızda OBS üzerinden alacağınız Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (T.C. Kimlik Kartı, Nüfus Cüzdanı, Süresi Geçerli Pasaport, Sürücü Belgesi) ile yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmanız gerekmektedir.

FOTOĞRAFLI ve ONAYLI KİMLİK BELGESİ: T.C. Kimlik Kartı, Nüfus Cüzdanı, Süresi Geçerli Pasaport, Sürücü Belgesidir.

Ayrıca;

 • Er ve erbaşların askeri kimlik kartları,
 • Açık cezaevinde bulunanların cezaevi müdürlüklerinden alacakları nüfus cüzdanı yerine geçen belgeler,
 • Hakim, Savcı ve Yüksek Yargı Organı mensuplarının mesleki kimlik kartları,
 • Resmi kurumlarca verilen kimlik kartları,
 • Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF) öğrenci kimlik kartı,
 • Bir kısım yabancı öğrenciler için düzenlenen, üzerinde "9 ile başlayan" Yabancı Uyruk Numarası barındıran, Geçici Koruma Kimlik Belgesi, ikamet, izin vb. belgeler,
 • T.C. kimlik kartı edinme sürecinde, Içişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Işleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı "Geçici Kimlik Belgesi" bulunan öğrenciler sınava alınabilir.

ATA-AÖF öğrenci kimlik kartı olmayanlar, sayılan diğer kimlik kartlarından biriyle sınava girebilirler

Bu iki belgeden (Sınav Giriş Belgesi, Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi) herhangi birini yanında bulundurmayan öğrenciler sınava alınamayacaklardır.

Cep telefonu, ders materyali gibi sınava girmenize engel olacak eşyalar bulundurmamak şartıyla sınava çantayla girebilirsiniz.