Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 06.11.2019 21:25
  • Son Güncelleme: 06.11.2019 22:56

ve kredi başvuru sonuçları açıklandı mı? kyk.gov.tr burs sonuçları sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Yüz binlerce öğrencinin başvurduğu ve kredi sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 21 Ekim tarihine kadar gerçekleştirilen burs ve kredi başvuru sonuçları için gözler Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi. Burs ve kredi imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler başvurularını tamamlayarak sonuçların açıklanacağı tarihi beklemeye başladı. Özellikle öğrencilerin aklında şu sıralar KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu yer alıyor.

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi Yurtlar Kurumu'nun (KYK) burs ve kredi imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler kısa bir süre önce başvuru işlemlerini tamamladı. Yüz binlerce öğrenci başvuruların ardından sonuçların açıklanacağı tarihi beklemeye başladı. Öğrenciler özellikle şu sıralar KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt arıyor. İşte KYK burs ve kredi sonuçlarına dair derlediğimiz bilgiler...

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Öğrencilerin heyecanla beklediği KYK burs ve kredi başvuru sonuçları için resmi olarak tarih henüz duyurulmadı. KYK'dan açıklama geldiğinde haberimizin içerisinde yer alacak.

KYK'DAN AÇIKLAMA

KYK'dan yapılan açıklamada, "Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan burs/kredi başvuruları için değerlendirme süreci devam etmektedir. Sürecin ardından sonuçlar http://yurtkur.gsb.gov.tr resmi sitemizden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır." ifadelerine yer verildi.

SONUÇ SORGULAMA İŞLEMİ NEREDEN YAPILACAK?

Sonuçlar, KYK'nın resmi internet sitesinden (sonuc.kyk.gov.tr) duyurulacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.