Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 06.11.2019 11:09
  • Son Güncelleme: 06.11.2019 11:09

Milyonlarca öğrenciye müjde! burs miktarı ne kadar arttı?

burs ücreti kaç lira oldu? Burs ne kadar olacak 2020? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan öğrenim kredileri ile ilgili öğrencilere müjde verdi.Burs fiyatlarının 2020'nin Ocak ayında artılacağını belirtti. Peki KYK 2020 burs ücreti ne kadar olacak? Yüksek öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencileri maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yüksek öğretim kurumlarının normal öğrenimi süresince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır.

Milyonlarca öğrenciye müjde! Burs miktarı arttı!

Milyonlarca öğrenciye büyük müjde geldi! 2020 Ocak ayı KYK burs ücretleri için Başkan Erdoğan açıklama yaptı. Başkan Erdoğan burs fiyatlarında artış olacağını belirtti. 2020'nin ocak ayında artacak olan burs fiyatlarının yeni halinin ne kadar olacağı merak konusu. Merak edilen detaylar haberimizde... Öğrenim kredisi borcu; öğrenciye normal öğrenimi süresince verilen miktarlara Türkiye İstatistik Kurumu Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak, hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilir. Her yıl KYK başvuru süreci ve KYK burs ücreti, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından açıklanıyor. Peki KYK bursu nedir, kimler KYK bursundan yararlanabilir? İşte son KYK burs ücretleri…

KYK SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Üniversite öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. 2020'de Ocak ayı itibarıyla kredi veya burs ücreti 500 liradan, 550 liraya çıkıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.