Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 04.11.2019 11:27
  • Son Güncelleme: 04.11.2019 11:27

nda dikkat çeken tarih! 2019 ?

için adaylar heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ortaöğrenim ve yükseköğretim burs başvuruları tamamlandı. Sonuçların ne zaman açıklanacağı konusunda aramalarını sürdüren öğrenciler için o tarih dikkat çekiyor. Peki, ? Ortaöğrenim ve yükseköğretim burs ücreti ne kadar?

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından verilen burs imkanından faydalanmak isteyen ortaöğrenim öğrencileri için başvurular 9 Ekim'de, yükseköğretim öğrencileri için ise 30 Ekim'de sona erdi. Burs başvuru sonuçlarını heyecanla bekleyen adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi araştırıyor. Sonuçlar için o tarih dikkat çekiyor. Peki, VGM ortaöğrenim yükseköğrenim burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

VGM BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? (2019-2020)

2019-2020 VGM burs başvuru sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı henüz belli olmadı. VGM burs sonuçları için takvim.com.tr olarak araştırdığımız bilgilere göre o tarihler dikkat çekiyor. Bilindiği üzere, 2018 yılında ortaöğrenim burs başvuruları 17 Eylül - 17 Ekim tarihlerinde alınmış sonuçlar 15 Aralık'ta açıklanmıştı. Yükseköğrenim başvuruları 15 Eylül - 3 Ekim'de alınmış sonuçlar 3 Ocak'ta duyurulmuştu.

Buna göre, VGM ortaöğrenim başvuru sonuçlarının Aralık ayı içerisinde yükseköğrenim burs sonuçlarının ise 2020 Ocak ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor. Tarihler tahmini olup, resmi açıklamayı beklemekte fayda var.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.