Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 17.10.2019 09:08
  • Son Güncelleme: 17.10.2019 09:08

Milyonlara müjde geldi mi? larına af geldi mi? ?

kredi ları silinecek mi? KYK burs başvurularının başlamasının ardından daha önce KYK bursu ve kredisi alanlar borçların silinip silinmeyeceğini merak ediyor. Bu bağlamda Meclisin açılmasıyla birlikte KYK borçlarının gündeme gelmesi bekleniyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi 'ye Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK kredi borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi sunuldu. Milletvekilleri arasında yapılacak olan görüşmenin sonucunda oylamalar yapılacak ve oylamada ilgili kanun teklifi kabul edilirse tüm öğrencilerin borçları silinecek. Normal şartlarda KYK borcu olanların, mezun olduktan 2 yıl sonra aldıkları ücretleri geri ödemesi gerekiyor. Yani 2 yıl sonra işe giremese dahi borcunu ödemeye başlamalı. Peki ?

Milyonlara müjde geldi mi? KYK kredi borçları silindi mi?

KYK kredi borçları silinecek mi? Gündemde KYK kredi borçları ile ilgili araştırmalar yapılıyor.Kredi Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere her yıl burs ve kredi imkanı sunuluyor.Meclisin açılmasıyla beraber gündeme KYK kredi borçlarının silinip silinmeyeceği geldi. Peki KYK kredi borçları silinecek mi? Maddi durumu kötü olan öğrencilere karşılıksız ödeme burs imkanı verilirken maddi durumu normal ya da iyi olan öğrencilere kredi verilmektedir. Kredi alan öğrenciler aldıkları ücreti aynı şekilde iki sene sonra ödemekte ve krediyi aldığı süre boyunca geri ödemek ile yükümlüdür. Eğer teklif kabul edilirse geri ödemeli burs alan öğrencilerin borçları tamamen silinmiş olacak.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

KYK KREDİ BORÇLARI SİLİNECEK Mİ? KYK BORÇLARINA AF GELDİ Mİ?

Borcunu zamanında ödeyemeyen öğrencilere uygulanan faiz sebebiyle borçların giderek büyüdüğü, borçluların ödeme yapabilmesinin imkansız hale geldiği belirtildi. Konu, Meclis'in gündemine de taşındı. TBMM'ye KYK borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi sunuldu. Eğer teklif kabul edilirse tüm öğrencilerin borçları silinebilir.

kalan karakter 1000

isminiz isminiz

Bence de silinmeli malı mülkü olan o kadar kişiye burs çıktı bir geliri olmayan mecburiyetten kredi aldı zaten atama da yok bence silinmesi daha iyi olur insanlar birde bunu nasıl ödeyeceğim diye strese giriyor bu kadar öğrenci mağdur

Aynı Görüşte misiniz?
evet250
hayır1
cevapla 18.10.2019 16:20
Mağdur Mağdur

Silmek değil de işi olmayanın borcu ertelense bn 4 ay önce ertelemede bulundum hala cevaplanmadı

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır310
cevapla 17.10.2019 07:24
isminiz isminiz

Geri ödeyeceğiz diye okurken o bursu almadım alan arkadaşlarım rahat okurken ben zorlanarak okudum şimdi o borçlar silinirse bize de haksızlık olmaz mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır1173
cevapla 16.10.2019 16:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.