Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 15.10.2019 09:39
  • Son Güncelleme: 15.10.2019 12:33

Burs başvurusunda geri sayım başladı! 2019 ne zaman başlayacak? Burs miktarı artacak mı?

KYK tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada, burs ve kredi başvurularının üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasının ardından başlayacağı duyurulmuştu. DGS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK'dan burs tarihi açıklaması bekleniyor. Peki, 2019 ? Burs parası artacak mı?

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak?

2019 KYK burs ve kredi başvurusu için geri sayım başladı. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), yurt sonuçları duyurusunda burs ve kredi konusuna da değinmişti. KYK burada, tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasından sonra burs başvurularının başlayacağını açılamıştı. ÖSYM tarafından 2019 DGS ek yerleştirme sonuçları dün açıklandı. Bu gelişmelerin ardından gözler KYK'dan gelecek burs açıklamasına çevrildi. Peki, 2019 KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak? Burs parası artacak mı? İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2019 DGS ek yerleştirme sonuçları 14 Ekim'de açıklandı. Dikey geçiş ek tercihlerin tamamlanmasının ardından KYK burs ve kredi başvuruları başlayacak. Buna göre, KYK burs ve kredi başvurularının bu hafta ya da önümüzdeki hafta içerisinde başlaması bekleniyor. KYK tarafından resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

KYK tarafından yapılan açıklamada, "Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak." denilmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.