Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 12.10.2019 12:40
  • Son Güncelleme: 12.10.2019 12:40

Geri sayım başladı! 2019 ? Burs ücretleri artacak mı?

KYK burs ve kredi başvuruları heyecanla bekleniyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere verilecek burs ve kredi başvuruları için geri sayım başladı. KYK geçtiğimiz günlerde başvuru ile ilgili açıklama yapmıştı. Peki, ? 2019 burs ücretleri artacak mı?

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak?

KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak? 2019 burs ücretleri artacak mı? Milyonlarca öğrenci bu sorulara yanıt arıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından burs başvurularının ne zaman başlayacağına dair açıklama yapıldı. KYK'dan yapılan duyuruda, başvuruların üniversitelerin yatay, dikey, geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlerinin tamamlanmasının ardından başlayacağı bildirildi. Peki, 2019 KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak? Burs ücretleri artacak mı? İşte ayrıntılar...

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK tarafından yapılan açıklamada, "Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak." denilmişti.

ÖSYM tarafından DGS ek tercihleri 1-7 Ekim'de yapıldı. DGS yerleştirmelerinin, tercihlerin tamamlanmasının ardından önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Dikey geçiş ek tercihlerin tamamlanmasının ardından KYK burs ve kredi başvuruları başlayacak. Buna göre, KYK burs ve kredi başvurularının Ekim ayının ortalarında başlaması bekleniyor. Başvuru tarihi ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.