Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 12.10.2019 09:32
  • Son Güncelleme: 12.10.2019 09:32

için geri sayım! ÖSYM 2019 ne zaman açıklanacak?

heyecanla bekleniyor. Binlerce adayın katılım sağladığı DGS sınavının ardından tercihler yapılmış yerleşemeyenler için ek tercihler alınmıştı. Ek tercih yapan öğrenciler sonuçlara kilitlendi. Peki, ? 2019 DGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak?

DGS ek tercih sonuçları için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından önlisans programlarından mezun olan öğrencilerin lisans programlarına yerleştirme yapabilmeleri için gerçekleştirilen DGS'nin ek tercih dönemi sona erdi. Adaylar sonuçları heyecanla beklemeye başladı. Gözler ÖSYM'den gelecek müjdeli habere çevrildi. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 DGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar...

DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019 DGS ek yerleştirme sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı henüz belli değil. Bir önceki tercihlere bakacak olursak, sonuçların tercihlerin bitmesinin ardından 1-2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Buna göre, DGS ek tercih sonuçlarının 14-18 Ekim tarihleri arasında açıklanması bekleniyor. Tarihler tahmini olup resmi açıklamaları beklemekte fayda var.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.