Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 10.10.2019 09:08
  • Son Güncelleme: 14.10.2019 15:54

taban puanları açıklandı mı?

2019 taban tavan puanları ve arama motorlarında oldukça popüler. DGS ek tercih kılavuzu 2019, 4 yıllık lisans programlarına ek tercih yapacak öğrenciler tarafından araştırılıyor. Geçtiğimiz gün DGS ek yerleştirmelerin tamamlanmasının ardından yerleşemeyen öğrenciler için ek tercih alınacak.

DGS ek tercih taban puanları açıklandı mı?

DGS ek tercih sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından önlisans programlarından mezun adayların lisans programlarına tercih yapabilmeleri için gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nın ardından tercihler alındı ve yerleştirmeler yapıldı. Bu sonuca göre, herhangi bir programa yerleşemeyenler 1-7 Ekim'de ek tercih yaptı.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.