Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 10.10.2019 09:08
  • Son Güncelleme: 10.10.2019 09:08

2019 taban tavan puanları ve nedir? açıklandı mı?

2019 taban tavan puanları ve arama motorlarında oldukça popüler. DGS ek tercih kılavuzu 2019, 4 yıllık lisans programlarına ek tercih yapacak öğrenciler tarafından araştırılıyor. Geçtiğimiz gün DGS ek yerleştirmelerin tamamlanmasının ardından yerleşemeyen öğrenciler için ek tercih alınacak. Peki, DGS ek tercih kılavuzu 2019 yayınlandı mı? DGS ek tercih ne zaman? Lisans programları ve kontenjanları açıklandı mı? DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile tarafından merkezi olarak ek yerleştirme yapılacaktır.

DGS ek tercih taban puanları açıklandı mı?

DGS ek tercih sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından önlisans programlarından mezun adayların lisans programlarına tercih yapabilmeleri için gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nın ardından tercihler alındı ve yerleştirmeler yapıldı. Bu sonuca göre, herhangi bir programa yerleşemeyenler 1-7 Ekim'de ek tercih yaptı. Buna göre, 2019 DGS ek tercihlerin Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kılavuz yayınlanınca ek tercih takvimi de belli olacak. Öğrencilerin gözü kulağı ise ÖSYM'de çünkü DGS 2019 ek tercih taban tavan puanları ve boş kontenjanları bekliyor. DGS: herhangi bir üniversitenin önlisans bölümlerinden mezun olmuş ya da olabilecek durumdaki öğrencilerin katılabildiği, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen çoktan seçmeli bir sınavdır.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.