Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 09.10.2019 07:43
  • Son Güncelleme: 09.10.2019 07:44

KYK'dan son dakika burs açıklaması! 2019 ?

KYK burs ve ve krediye başvuru yapacak öğrenciler için açıklama geldi. Başvuruların ne zaman başlayacağını merak eden öğrenciler, konu ile ilgili internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. KYK başvuruların ekim ayında başlayacağını duyurdu. Peki, 2019 ? İşte ayrıntılar...

KYK'dan burs açıklaması! Başvurular...

KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili açıklama yaptı. Her eğitim döneminde başvuru yapan öğrencilerden hak kazananlara burs ya da kredi imkanı sunan KYK, başvuruların ne zaman başlayacağı sorusuna yönelik yaptığı açıklamada, başvuruların üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlerinin tamamlanmasının ardından başlayacağını duyurdu. Peki, 2019 KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak? İşte merak edilenler...

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK'nın resmi internet adresi üzerinden burs ve kredi başvuruları ile ilgili şu açıklama yapıldı:

"Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak."

DGS ek tercih işlemleri tamamlandı. Ek tercih sonuçların önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. KYK burs ve kredi başvurularının da ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlaması bekleniyor. Buna göre, başvurular 2019 Ekim ayının ortalarında başlaması tahminler arasında.

Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

Öğrencilerin öğrenimlerine katkı sağlamak amacıyla kredi ve burs imkanı sağlanıyor. Halen 416 bin 775 öğrenciye burs, 1 milyon 194 bin 833 öğrenciye kredi olmak üzere toplam 1 milyon 611 bin 608 öğrenciye maddi destek veriliyor. 2019 yılında lisans öğrencilerine 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin lira, doktora öğrencileri ve milli sporculara da bin 500 lira aylık maddi destek verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.