Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 08.10.2019 09:59
  • Son Güncelleme: 08.10.2019 09:59

bugün açıklanır mı? 2019 DGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak?

heyecanla bekleniyor. ÖSYM tarafından 2019 DGS tercihleri 1 - 7 Ekim'de yapıldı. Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte ek tercih yapan adaylar sonuçlara kilitlendi. Peki, DGS ek tercih sonuçları bugün açıklanır mı? 2019 DGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

DGS ek tercih sonuçları bugün açıklanır mı?

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından önlisans programlarından mezun adayların lisans programlarına tercih yapabilmeleri için gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nın ardından tercihler alındı ve yerleştirmeler yapıldı. Bu sonuca göre, herhangi bir programa yerleşemeyenler 1-7 Ekim'de ek tercih yaptı. Peki, DGS ek tercih sonuçları bugün açıklanır mı? 2019 DGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak? İşte konu ile ilgili merak edilenler...

DGS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuçların hangi tarihte açıklanacağı henüz belli değil. Bir önceki tercihlere bakacak olursak, sonuçların tercihlerin bitmesinin ardından 1-2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Buna göre, DGS ek tercih sonuçlarının 2019 Ekim ayının ortalarına doğru açıklanması tahminler arasında. Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.