Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 07.10.2019 08:47
  • Son Güncelleme: 07.10.2019 08:47

KYK'dan son dakika duyurusu! 2019 ne zaman başlayacak?

KYK burs başvuruları için geri sayım başladı. KYK tarafından burs ve kredi başvurusunu yapacak adaylar konu ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. KYK burs başvuruları ile ilgili açıklama yaptı. Konu ile ilgili o tarih dikkat çekiyor. Peki, ne zaman başlayacak? İşte 2019 KYK burs başvuruları ile ilgili detaylar...

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak?

KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından her yıl eğitim öğretim dönemi boyunca başvuru yapan öğrencilerden hak kazananlara burs ve kredi verilmektedir. Bu imkandan faydalanmak isteyen öğrenciler başvuruların ne zaman başlayacağını araştırıyor. Yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK burs ile ilgili açıklama yaptı. Peki, KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak? İşte ayrıntılar...

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK tarafından yapılan açıklamada, "Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak." denilmişti.

ÖSYM tarafından DGS ek tercihleri 1-7 Ekim'de yapılacak. DGS yerleştirmelerinin, tercihlerin tamamlanmasının ardından bir hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Dikey geçiş ek tercihlerin tamamlanmasının ardından KYK burs ve kredi başvuruları başlayacak. Buna göre, KYK burs ve kredi başvurularının Ekim ayının ortalarında başlaması bekleniyor. Başvuru tarihi ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.