Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 07.10.2019 15:30
  • Son Güncelleme: 07.10.2019 15:30

ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2019 DGS ek tercihler ne zaman açıklanır?

DGS ek tercih işlemleri bugün sona eriyor. Lisans programlarına ek tercih yapan adaylar, tercihlerin ne zaman açıklanacağı konusunda araştırmalarını sürdürüyor. ÖSYM'nin yayınladığı takvime göre, sonuçlar tarihi belli oldu mu? ne zaman açıklanacak? 2019 DGS ek tercihler ne zaman açıklanır?

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2019 DGS ek tercih işlemleri bugün sona eriyor. DGS tercih sonuçlarına göre, herhangi bir lisans programına yerleşemeyen öğrencilerin, bugün içerisinde tercih bildiriminde bulunmaları gerekiyor. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 DGS ek tercihler ne zaman açıklanır? İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

DGS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuçların hangi tarihte açıklanacağı henüz belli değil. Bir önceki tercihlere bakacak olursak, sonuçların tercihlerin bitmesinin ardından 1-2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Buna göre, DGS ek tercih sonuçlarının 2019 Ekim ayının ortalarına doğru açıklanması tahminler arasında. Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.