Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 07.10.2019 17:00
  • Son Güncelleme: 07.10.2019 17:54

Burs ve kredi alan öğrencilere müjde! KYK burs ve kredi ücretleri artacak mı? Burs ve kredi ne kadar?

Kredi Yurtlar Kurumu burs ve kredi başvuruları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Öğrenciler başvuruları merakla beklerken Başkan Recep Tayyip Erdoğan müjdeli haberi öğrencilerle paylaştı. Yüz binlerce öğrenci bir süredir yeni yılda KYK burs ve kredi ücretlerinin artıp artmayacağı konusunda araştırma yapıyordu. Peki, KYK burs ve kredi ücretleri artacak mı? KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar?

Öğrencilere müjde! Kredi ve burs ücretleri artacak mı?

2019 YKS yerleştirme sonuçlarına göre yüz binlerce öğrenci iki ve dört yıllık üniversite programlarına yerleşti. KYK yurt başvurularının ardından gözler burs ve kredi başvurularına çevrildi. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından başvuru tarihlerinin açıklanması merakla beklenirken öğrencilere müjdeli haber verildi. Peki, KYK burs ve kredi ücretleri artacak mı? İşte cevabı...

ÖĞRENCİLERE MÜJDE

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde "Kredi veya burs olarak olarak lisans öğrencilerimize aylık biliyorsunuz 500 lira ödüyoruz. Şimdi yeni bir zam daha gelecek." şeklinde açıklama yaparak öğrencilere müjdeyi verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.