Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 05.10.2019 15:30
  • Son Güncelleme: 05.10.2019 15:30

KYK'dan burs müjdesi! 2019 ne zaman başlıyor? Başvurular ayın kaçında?

için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. KYK'dan burs almak isteyen öğrenciler başvuru tarihini araştırmaya başladı. Öte yandan burs başvuru ücretlerinin artıp, artmayacağı yönünde sorgular arttı. Peki, 2019 ne zaman başlıyor? KYK burs başvuruları ayın kaçında?

KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor?

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlıyor? Öğrenim kredisi ya da burs imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler, eğitim döneminin başlaması ile birlikte internet üzerinde başvuru tarihini araştırıyor. KYK tarafından burs ile ilgili açıklama gelmişti. Öte yandan Başkan Erdoğan, burs ücretleri konusunda açıklama yapmıştı. Peki, KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman? KYK burs ücreti artacak mı? İşte cevaplar...

KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kredi ve burs başvurularının Ekim ayında başlayacağını duyuran KYK, yurt sonuçlarının ardından yaptığı duyuruda konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak."

Başvuruların Ekim ayının ilerleyen haftalarında başlaması bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.