Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 04.10.2019 01:10
  • Son Güncelleme: 04.10.2019 01:10

ve kredi başvurusu ne zaman, ayın kaçında başlayacak? Başvuru için tarih açıklandı mı?

İki ve dört yıllık yükseköğretim programlarına yerleşen yüz binlerce öğrencinin gündeminde üniversitelerin açılmasıyla birlikte ve kredi başvurusu yer alıyor. Burs ve kredi başvurusunda bulunacak öğrenciler KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman ayın kaçında başlayacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, KYK burs ve kredi başvurusu için tarih açıklandı mı? İşte merak edilen detaylar...

KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman başlayacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından alınacak burs ve kredi başvuruları öğrenciler tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Her ay öğrencilere verilecek olan burs tutarı öğrencilerin öğrenim hayatlarında büyük destek olacak. Bu kapsamda üniversitelerin açılmasıyla birlikte KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman, ayın kaçında başlayacak sorusu merakla araştırılan sorular arasında yer alıyor.

KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kredi ve burs başvurularının Ekim ayında başlayacağını duyuran KYK, yurt sonuçlarının ardından yaptığı duyuruda konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak."

Başvuruların Ekim ayının ilerleyen haftalarında başlaması bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.