Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 20.09.2019 22:06
  • Son Güncelleme: 20.09.2019 22:06

Müjde üstüne müjde! KYK burs ve kredi ücretleri artacak mı? Başvurular hangi tarihte başlayacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarıyla birlikte iki ve dört yıllık üniversite programlarına yerleşen yüz binlerce öğrenci KYK burs ve kredi başvuruları hakkında kurumlardan gelecek resmi açıklamaya odaklandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından her eğitim öğretim döneminde yükseköğretim öğrencilerine verilen burs ve öğrenim kredisi başvuruları için heyecan sürerken Başkan Recep Tayyip Erdoğan öğrencilerle müjdeli haberi paylaştı. Peki, KYK burs ve kredi ücretleri artacak mı? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte merak edilen detaylar...

Müjde üstüne müjde geldi! KYK burs ücretleri artacak mı?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt sonuçlarının ardından gözler kurumdan yapılacak burs ve kredi başvuru tarihlerine çevrildi. Öğrenciler aynı zamanda yeni yılda KYK burs ve kredi ücretlerinin artıp artmayacağını da merak ediyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan yüz binlerce üniversite öğrencisine müjdeyi verdi. Peki, KYK burs ve kredi ücretleri artacak mı?

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada "Kredi veya burs olarak olarak lisans öğrencilerimize aylık biliyorsunuz 500 lira ödüyoruz. Şimdi yeni bir zam daha gelecek." açıklamasını yaparak öğrencilere müjdeyi verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.