Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 19.09.2019 14:51
  • Son Güncelleme: 19.09.2019 16:45

Son dakika: sorgulama! başlıyor? sonuc.osym.gov.tr

için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Üniversiteye yerleşebilmek için tercih bildiriminde bulunan öğrenciler ek tercih sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanıp kazanamadığını merak ediyor. Peki, nasıl yapılır? yapılacak? İşte sonuc.osym.gov.tr sayfası ile YKS ek tercih sonuçları sorgulama...

YKS ek tercih sonuçları açıklandı!

YKS ek tercih sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YKS ek tercihlerinin sonuçları için heyecanlı bekleyiş tamamlandı. Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte üniversitelere kayıt yaptıracak öğrenciler ek yerleştirme sonuçlarını görüntülemek istiyor. ÖSYM tarafından son dakika müjdeli haber geldi ve yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı bildirildi. Peki, YKS ek tercih sonuçları sorgulama nasıl yapılır? YKS ek kayıtlar ne zaman yapılacak? İşte sonuc.osym.gov.tr sayfası ile YKS ek tercih sonuçları sorgulama...

YKS EK TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

YKS EK KAYITLAR NE ZAMAN?

YKS tercih sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan öğrenciler kayıtların ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. ÖSYM'den yapılan açıklama ile merak edilen sorular yanıt buldu. Buna göre, kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.