Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 19.09.2019 22:28
  • Son Güncelleme: 19.09.2019 22:28

Müjde verildi! ? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK yurt sonuçlarıyla birlikte gözler KYK burs ve kredi başvurularına çevrildi. Ayrıca KYK burs ve kredi ücretlerinin artıp artmayacağı da merak konusu oldu. Bu kapsamda arama motorlarında sorusu merakla araştırılan sorular arasında yer alıyor. Peki, yüz binlerce öğrencinin yakından takip ettiği KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? İşte merak edilen detaylar...

Açıklama geldi! KYK burs ücretleri artacak mı?

YKS sonuçlarına göre iki ve dört yıllık üniversite programlara yerleşen yüz binlerce öğrenci KYK burs ve kredi başvuruları hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından her eğitim öğretim döneminde yükseköğretim öğrencilerine verilen burs ve öğrenim kredisi başvuruları heyecanla bekleniyor. Peki, KYK burs ücretleri artacak mı? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde bir konuşma yaptı. Erdoğan yaptığı konuşmada öğrencilere müjdeyi verdi. İşte Başkan Erdoğan'ın açıklaması...

"Kredi veya burs olarak olarak lisans öğrencilerimize aylık biliyorsunuz 500 lira ödüyoruz. Şimdi yeni bir zam daha gelecek. Yüksek lisans öğrencilerimize bin lira, doktora öğrencilerimize bin 500 lira veriyoruz. Bu imkandan faydalanan öğrenci sayısı 1 milyon 613 bindir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.