Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 18.09.2019 09:19
  • Son Güncelleme: 18.09.2019 10:55

KYK 5. yedek yurt ne zaman açıklanacak? 2019 nasıl öğrenilir?

heyecanla bekleniyor. KYK tarafından gerçekleştirilen yurt yerleştirmelerinde kayıt hakkı kazanamayan öğrencile için yedek yurt işlemi yapılıyor. İlk dört sonuçların açıklanmasının ardından şimdi sıra 5. sonuçlarda. Peki, ? Yurt sonuçları nasıl görüntülenir?

KYK 5. yedek yurt ne zaman açıklanacak?

KYK 5. yedek yurt sonuçları için gerri sayım başladı. Kredi be Yurtlar Kurumu tarafından ilk üç yedek yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından dördüncü yedek yurt sonuçları pazartesi günü açıklandı. Bu sonuçlara göre, kayıt hakkı kazanamayanlar 5. yedek yurt sonuçlarını beklemeye başladı. Peki, KYK 5. yedek yurt ne zaman açıklanacak? 2019 KYK yedek yurt sonuçları nasıl öğrenilir? İşte konu ile ilgili detaylar...

KYK 5. YEDEK YURT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yedek yurt yerleştirmelerinin ilki 5 Eylül'de, ikinci yedek yerleştirme 9 Eylül'de üçüncü yedek yerleştirme ise 12 Eylül'de gerçekleştirildi. Yedek yerleştirmelerin bu tarihlerden sonra da her pazartesi ve perşembe günleri yapılmaya devam edileceği bildirilmişti.

Bu açıklamanın ardından 4. yedek yurt sonuçları 16 Eylül'de açıklandı. Merakla beklenen KYK 5. yedek yurt sonuçları ise 19 Eylül Perşembe günü açıklanacak.

KYK yedek yurt sonuçları açıklandığında aşağıdaki link üzerinden sorgulayabilirsiniz.

SONUÇLAR BU SAYFADA OLACAK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.