Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 18.09.2019 13:22
  • Son Güncelleme: 18.09.2019 13:22

2019 taban tavan puanları ve ! yayınlandı mı?

tarafından yapılan sınavı 2. dönem sonuçları açıklandı. Adaylar TUS sınav sonuçlarına ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden ulaşıyor. Ölçme, Seçme ve (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 1 Eylül'de uygulanan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2019-TUS 2. dönem) sonuçlarının açıklandığını bildirdi. TUS ları 2019 ÖSYM'nin sitesinde henüz bulunmuyor.  ÖSYM TUS taban puanları kılavuzu yayınlandığında haberimizde olacak. TUS tercihleri tarihlerine ilişkin açıklama henüz ÖSYM'den gelmedi. TUS tercihleri, geçtiğimiz dönem sınav sonuçlarının 15 gün içerisinde başlamıştı. 2019 TUS 1.dönem taban puanlarını görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

TUS taban puanları 2019 açıklandı mı?

2019 ÖSYM TUS taban tavan puanları ve kontenjanları! TUS tercih kılavuzu yayınlandı mı? TUS kontenjanları 2019! ÖSYM tarafından,TUS ve STS Tıp sınav sonuçları açıklandı. 1 Eylül tarihinde TUS gerçekleştirildikten sonra sınav açıklanması ile birlikte TUS kontenjanları merak konusu oldu. TUS tercihleri tarihlerine ilişkin açıklama henüz ÖSYM'den gelmedi. TUS tercihleri, geçtiğimiz dönem sınav sonuçlarının 15 gün içerisinde başlamıştı. Yeterlik ve yarışma esaslarına dayanan uzmanlık eğitimi giriş sınavlarında adayların, tıp alanındaki temel kavram, ilke ve yöntemleri tanıma, kavrama; bu kavram, ilke ve yöntemler ile düşünme ve bunları belli durumlara uygulama yetilerini yoklayan sorular bulunmaktadır. Mesleki Bilgi Sınavının amacı bu sınav sonucuna göre tıpta uzmanlık eğitimine kabul edilecek adayları seçerek tercihlerine göre mevcut kontenjanlara yerleştirmektir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.