Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 17.09.2019 08:26
  • Son Güncelleme: 17.09.2019 08:26

ÖSYM son dakika! ne zaman açıklanacak? 2019 YKS ek tercih kayıtları ne zaman?

heyecanla bekleniyor. ÖSYM'nin son dakika duyurusuna göre, YKS ek tercih kayıtları için takvim belli oldu. Öğrenciler ÖSYM'den gelecek müjdeli habere kilitlendi. Peki, ? için tarih belli oldu mu? YKS ek tercih kayıtları ne zaman?

YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS ek yerleştirme için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 5-11 Eylül'de ek tercih bildirimleri alındı. 2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte ek yerleştirme bekleyen adaylar sonuçları bekliyor. ÖSYM tarafından YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt tarihleri belirlendi. Gözler sonuçlarda. Peki, YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ek tercih sonuçları için tarih belli oldu mu? YKS ek tercih kayıtları ne zaman? İşte ayrıntılar...

YKS EK KAYITLAR NE ZAMAN?

ÖSYM'nin takvimine göre, kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Şimdi gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. YKS ek kayıtların 23-27 Eylül tarihlerinde yapılacak olmasından dolayı sonuçların, önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığında takvim.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.