Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 16.09.2019 02:01
  • Son Güncelleme: 16.09.2019 02:01

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 KYK burs, kredi ücretleri ne kadar? Açıklama geldi

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından geçtiğimiz günlerde yurt yerleştirme sonuçları açıklanmıştı. Yurt yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yüz binlerce öğrenci KYK burs ve kredi başvurularının başlayacağı tarihe odaklandı. Bu kapsamda öğrenciler arama motorlarında KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2019 yılı KYK burs, kredi ücretleri ne kadar oldu?

Kyk burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? Yüz binlerce öğrenci yurt yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözlerini bu sorunun yanıtına çevirdi. Her yıl Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yüz binlerce öğrenciye maddi destek sağlanıyor. Peki, 2019 KYK burs, kredi ücretleri ne kadar oldu? İşte 2019 burs ve kredi ücretleri...

KYK KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK, yurt sonuçlarının ardından yaptığı duyuruda konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Kredi/burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak."

Bu kapsamda başvuruların Ekim ayının ilk haftalarında başlaması bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.