Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 13.09.2019 10:52
  • Son Güncelleme: 13.09.2019 10:52

ÖSYM ek tercihler ne zaman açıklanır? 2019 için tarih belli oldu mu?

için heyeanlı bekleyiş başladı. ÖSYM tarafından 5-11 Eylül 2019 tarihleri arasında YKS ek tercih başvuruları alındı. Üniversiteye yerleşebilmek için bekleyişe geçen öğrenciler, sonuçların hangi tarihte açıklanacağını araştırıyor. Peki, ÖSYM ek tercihler ne zaman açıklanır? 2019 YKS ek tercih sonuçları için tarih belli oldu mu?

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Yükseköğretim programlarına yerleşebilmek için ek tercih yapan öğrenciler sonuçların hangi tarihte açıklanacağını araştırmaya başladı. Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte öğrenciler konu ile ilgili ÖSYM'den gelecek müjdeli habere kilitlendi. Peki, ÖSYM ek tercihler ne zaman açıklanır? 2019 YKS ek tercih sonuçları için tarih belli oldu mu? İşte ayrıntılar...

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019 YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı. Sonuçların, tercih işlemlerinin bitmesinin ardından bir hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Sonuçlar ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden açıklanacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.