Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 13.09.2019 09:39
  • Son Güncelleme: 13.09.2019 09:39

sorgulama nasıl yapılır? 2019 MEB açıklandı mı?

için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mezun olamayan öğrencielr için gerçekleştirilen AÖL ek sınavı sonuçlarının bugün açıklanacağı duyurulmuştu. Peki, açıklandı mı? nasıl yapılır? İşte detaylar...

AÖL ek sınav sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

AÖL ek sınav sonuçları sorgulama nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen AÖL ek sınavının sonuçları heyecanla bekeniyor. MEB'in yayınladığı duyuruda, sonuçların 13 Eylül'de açıklanacağı bildirilmişti. Yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan ancak AÖL'den mezun olamayan öğrenciler için gerçekleştirilen AÖL ek sınavının sonuçları nasıl öğrenilir? AÖLek sınav sonuçları açıklandı mı? İşte konu ile ilgili detaylar...

AÖL EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2019 AÖL ek sınav sonuçlarının bugün açıklanacağını duyurmuştu. Sonuçlar henüz açıklanmadı. Sonuçların öğle vakitlerinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz haberimizin içeriğinde yer alacak.

AÖL ek sınav sonuçları, AÖL öğrenci girişi sayfası üzerinden öğrenilebilecek.

AÖL ÖĞRENCİ GİRİŞİ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

2019 2020 AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BİTİYOR?

2019-2020 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ancak 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 4. dönem aktif olan öğrenciler (Ek sınava girecek olan öğrenciler) kayıt ücretlerini sınav sonrası yatırabilecekler.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.