Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 11.09.2019 09:46
  • Son Güncelleme: 11.09.2019 09:53

son gün! 2019 ? Ek tercih ücreti hangi gün yatırılacak?

işlemleri bugün sona eriyor. ÖSYM tarafından 5 Eylül'de alınmaya başlanan YKS ek tercihlerini henüz gerçekleştirmeyen adayların bugün içerisinde başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Öte yandan ek tercih ücreti ödemelerininde ne zaman yatılacağı araştırılıyor. Peki, 2019 ? yatırma son gün ne zaman?

YKS adayları dikkat! Bugün sona eriyor...

YKS ek tercihlerde son viraja girildi. 5 Eylül'de başlayan YKS ek tercih işlemleri bugün tamamlanacak. İlk yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrencilerin bugün içerisinde tercihlerini tamamlamaları gerekiyor. Tercihlerin sona ermesinin ardından sonuçlar için heyecanlı bekleyiş başlayacak. Peki, 2019 YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ek tercih ücreti yatırma son gün ne zaman? İşte konu ile ilgili detaylar...

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN BİTİYOR? SONUÇLAR...

2019 YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı. Ek tercih işlemleri 11 Eylül'de sona erecek. Sonuçların, tercih işlemlerinin bitmesinin ardından bir hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

YKS EK TERCİH NASIL YAPILIR?

Adaylar, tercihlerini ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirecekler. Tercih ücreti yatırılarak ek tercihler tamamlanacak.

YKS BOŞ KONTENJANLAR VE TABAN PUANLAR İÇİN TIKLAYIN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.