Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 10.09.2019 10:56
  • Son Güncelleme: 10.09.2019 10:56

? Eğitim öğretim ödeneği ne kadar, ne zaman yatar?

? Öğretmenler ve idarecilere yönelik verilen eğitim öğretim ödeneğinin ne zaman yatırılacağı merak konusu oldu. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi. Peki, ? Eğitim öğretim ödeneği ne kadar, ne zaman yatar?

Eğitim öğretim ödeneği ne kadar?

Kırtasiye parası olarak bilinen eğitim öğretim ödeneğinin miktarı açıklandı. Öğretmenlerin öğretim yılına hazırlık ödeneğine her yıl için %2,5 zam yapıldı. 2019 2020 döneminde eğitim öğretim ödeneğinin ne zaman yatırılacağı merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm il milli eğitim müdürlüklerine resmi yazı gönderdi ve böylelikle ücretlerin hangi tarihte yatırılacağı belli oldu. Peki, Eğitim öğretim ödeneği ne kadar, ne zaman yatar? 2019 kırtasiye ücretleri ne zaman yatacak? İşte ayrıntılar...

EĞİTİM ÖĞRETİM ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneğine ilişkin olarak, tüm il milli eğitim müdürlüklerine resmi yazı gönderdi.

3 Eylül 2019 tarihli resmi yazıya göre, öğretim yılına hazırlık ödeneği, fiilen öğretmenlik yapanlara 9 Eylül 2019 tarihinden itibaren ödenecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.