Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 09.09.2019 15:10
  • Son Güncelleme: 09.09.2019 15:10

Aylık 250 TL burs imkanı! nasıl yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları başladı. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik verilen burs için tarih belli oldu. İlkokul, ortaokul ve lise başvuruları 9 Eylül itibarıyla başladı. Üniversite burs başvuruları ise 15 Eylül'de başlayacak. Peki, nasıl yapılır? İşte 2019 ...

Aylık 250 TL burs! İşte detaylar...

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından her yıl öğrencilere yönelik verilen burs için başvuru takvimi belirlendi. Ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencileri bursların ne zaman, nasıl yapılacağını araştırıyor. İlk olarak ortaöğrenim yani ilkokul, ortaokul ve lise burs başvuruları başladı. Üniversite burs başvuruları ise 15 Eylül'de alınmaya başlanacak. Peki, VGM burs başvurusu nasıl yapılır? İşte Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru formu...

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ortaöğrenim bursu için başvurular her yı okulların açıldığı gün başlıyor ve bir ay sürüyor. Bu sene ortaöğrenim burs başvuruları 9 Eylül'de başladı ve 9 Ekim'de sona erecek.

Ortaöğrenim burs başvuruları başvuru formu doldurulmak suretiyle alınmaktadır.

ORTAÖĞRENİM VGM BURS BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

ORTAÖĞRENİM BURSU NE KADAR?

Burs almaya hak kazanan ortaöğrenim öğrencilerine her eğitim dönemi boyunca 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle 60,00 TL burs yardımı yapılmaktadır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.