Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 30.08.2019 17:23
  • Son Güncelleme: 30.08.2019 17:23

? 2019 YKS ek yerleştirme ne zaman? Üniversite ek kontenjanlar belli oldu mu?

YKS'de ek tercih dönemi heyecanla bekleniyor. Ek tercih yapacak adaylar başvuruların ne zaman başlayacağını araştırıyor. Yerleştirmelerin tamamlanması ile birlikte ek tercih dönemi konusunda ÖSYM'den müjdeli haber geldi mi? ? 2019 YKS ek yerleştirme ne zaman? Üniversite ek kontenjanlar belli oldu mu?

YKS ek tercihler başladı mı?

Ek tercihler başladı mı? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından üniversite yerleştirmeleri için gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında tercihler alınmış yerleştirmeler tamamlanmıştı. Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler ek tercih ile yerleştirme bekleyecekler. Peki, Ek tercihler başladı mı? 2019 YKS ek yerleştirme ne zaman? Üniversite ek kontenjanlar belli oldu mu? İşte konu ile ilgili detaylar...

YKS EK TERCİHLER BAŞLADI MI?

YKS ek tercih kılavuzu henüz yayınlanmadı. Ek tercih takvimini bekleyen öğrenciler gelecek müjdeli haberi bekliyor. Ancak konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Geçtiğimiz sene YKS yerleştirme sonuçları 31 Ağustos'ta açıklanmış ek yerleştirme ise 14-20 Eylül'de alınmıştı. Buna göre, 2019 YKS ek yerleştirme için tercih kılavuzunun bu hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Ek yerleştirme kılavuzu yayınlanır yayınlanmaz tercih takvimi de belli olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.