Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 30.08.2019 13:59
  • Son Güncelleme: 30.08.2019 13:59

? ÖSYM 2019 DGS tercih sonuçları tarihi belli oldu mu?

DGS tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 21 Ağustos'ta başlayan DGS tercihleri 28 Ağustos'ta sona eriyor. Lisans programlarına tercih yapan öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Peki, ? ÖSYM 2019 DGS tercih sonuçları tarihi belli oldu mu?

DGS tercihleri ne zaman açıklanacak?

DGS tercihleri ne zaman açıklanacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 21-28 Ağustos tarihleri arasında alınan DGS tercihlerinin sonuçları için geri sayım başladı. 2019-2020 eğitim öğretim döneminin başlamasına kısa süre kala, öğrenciler lisans programlarına tercihlerini yaptılar. Sonuçlar ile ilgili müjdeli haber bekleniyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2019 DGS tercih sonuçları tarihi belli oldu mu? İşte ayrıntılar...

DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda araştırmalar sürüyor. Sonuçların ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. Ancak geçtiğimiz sene DGS tercihleri 7-17 Eylül'de alınmış sonuçlar ise 20 Eylül'de açıklanmıştı. Buna göre, 2019 DGS tercih sonuçlarının da önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.