Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 29.08.2019 12:34
  • Son Güncelleme: 29.08.2019 12:58

Son dakika: 2019 lisans düzeyi sonuçları | 2019 KPSS sonuç sorgulama sayfası

Son dakika haberi... tarafından lisans düzeyi sonuçları "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. 2019 KPSS sonuç sorgulama sayfası haberimizde.

Merakla beklenen sonuçlar açıklandı!
Son dakika haberine göre tarafından lisans düzeyi sonuçları "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklandı.

SONUÇ SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur.

MEMURLUK SINAVINA KAÇ BİN KİŞİ GİRDİ?
Genel Kültür-Genel Yetenek oturumuna 644 bin 557 memur adayı girdi.

Eğitim Bilimleri oturumuna 376 bin 709 memur adayı girdi.

KPSS AÇIKLANDIKTAN SONRA SÜREÇ NASIL DEVAM EDECEK?
Kamuya sadece memur alınmamaktadır. Memur unvanının yanı sıra; işçi, 4/B'li sözleşmeli personel, 399'a tabi sözleşmeli personel statüsünde de istihdam yapılmaktadır. Bu alımların tümü 2019 KPSS sonuçları kullanılmaktadır.

Toplu olarak yayımlanmayacak ilanlar şu şekildedir:

1- İşçi alım ilanları

2- 4/B'li personel alım ilanları

3- Mahalli idarelere zabıta memuru ve itfaiyeci alımı

4- zabıt katibi ve infaz koruma memuru alımı,

5- Askeri kurumlara sivil memur alımı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.