Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 29.08.2019 15:07
  • Son Güncelleme: 29.08.2019 15:07

Kredi ve burs başvuru tarihi belli oldu! 2019 KYK başlayacak?

KYK burs ve kredi başvuruları için heyecanlı bekleyiş başladı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere yönelik verilen burs ve kredi imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. Konu ile ilgili KYK'dan geçtiğimiz gün açıklama gelmişti. Peki, 2019 KYK başlayacak?

KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak? 2019-2020 eğitim öğretim dönemi yurt sonuçları açıklandı. Yurt başvurularının ardından en çok merak edilenlerden biri de kredi ve burs başvuruları oldu. Burs ya da kredi imkanından faydalanmak isteyen adaylar araştırmalarını sürdürüyor. Peki, 2019 KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

2019 KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK burs ve kredi başvuruları için geri sayım başladı. Yurt başvurularının ardından şimdi de sıra kredi ve burs başvurularında. Geçtiğimiz günlerde KYK tarafından yapılan açıklamada kredi ve burs başvuruları ekim ayında yapılacağı bildirildi. Başvuruların ekim ayının ilk haftalarında başlaması bekleniyor.

Öğrencilerin öğrenimlerine katkı sağlamak amacıyla kredi ve burs imkanı sağlanıyor. Halen 416 bin 775 öğrenciye burs, 1 milyon 194 bin 833 öğrenciye kredi olmak üzere toplam 1 milyon 611 bin 608 öğrenciye maddi destek veriliyor. 2019 yılında lisans öğrencilerine 500 lira, yüksek lisans öğrencilerine bin lira, doktora öğrencileri ve milli sporculara da bin 500 lira aylık maddi destek verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.