Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 30.08.2019 12:21
  • Son Güncelleme: 30.08.2019 12:21

puan türleri nedir? ? hangileridir?

puan türleri nedir? Yüz binlerce adayının büyük bir heyecanla beklediği KPSS 2019 sonuçları açıklandı.Sonuçlar ÖSYM tarafından açıklandı. Şimdi ise puan türleri merakla araştırılıyor. Peki ? ÖSYM tarafından duyurulan tarihe göre KPSS sınav sonuçları bugün açıklandı. Adaylar KPSS sınav sonuçları açıklandığı andan itibaren sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifreleri ile sorgulama yapabilecek. Bu arada ÖSYM'nin resmi sayfası http://osym.gov.tr/ sayfasından yayınlanacak olan tercih kılavuzunu inceledikten sonra Aday İşlemleri sayfasından KPSS tercihleri yapılabilecek. Aday işlemleri sayfasına giriş yapabilmek için aday şifresine ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

KPSS puan türleri nedir?

Büyük bir heyecanla beklenen KPSS 2019 sonuçları açıklandı. Adaylar büyük bir merakla sonuçlarını öğrenmek için sonuç ekranını ziyaret ediyorlar. Aynı zamanda KPSS puan türleri merak konusu oldu. KPSS p1 nedir? 2019 KPSS 50, 55, 60, 65, 70,75,80 puanla memur alımı yapılmaktadır. Kurumları vereceği şartları doğrultusunda ÖSYM tercih kılavuzuna göre memur ataması yapılmaktadır. Fakat her dönemde memur alımı koşulları değişmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak devlet memuru olarak atanmak için başvuru yapabilirsiniz. Peki KPSS puan türleri nedir? KPSS p1 nedir? KPSS P1 ve P2 alım yapan kurumlar hangileridir?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.