Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 24.08.2019 09:53
  • Son Güncelleme: 24.08.2019 09:53

yapacaklar dikkat! 2019 ne zaman bitiyor? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

devam ediyor. KYK'ya nda bulunacak öğrencilerin ellerini çabuk tutmaları gerekiyor. Belirlenen takvime göre, başvurular kısa sürede tamamlanacak. Peki, ? ne zaman açıklanacak? Hangi öğrenciler başvurabilecek?

Yurt başvurusu yapacaklar dikkat!

KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversiteyi kazanan öğrenciler yerleştikleri üniversiteye yakın konumda bulunan KYK yurdunda barınmak için başvurularını gerçekleştiriyorlar. Yapılan açıklamaya göre, başvuru sürecinde sona geliniyor. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman bitiyor? KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

KYK tarafından yapılan açıklamaya göre, 21 Ağustos'ta başlayan başvurular 26 Ağustos saat 23.59'a kadar yapılabilecek. Başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor.

2019-2020 öğretim yılında ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim görmekte olan öğrenciler, yurt başvurusunda bulunabilecek.

Öğrenciler, başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.