Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 24.08.2019 11:36
  • Son Güncelleme: 24.08.2019 11:36

? 2019 alınacak? Üniversite boş kontenjanlar belli oldu mu?

YKS'de ikinci tercihler heyecanla bekleniyor. ÖSYM tarafından ilk tercihler tamamlanmış üniversiteye yerleşen öğrenciler kayıtlarını gerçekleştirmişti. Şimdi ise yerleşemeyen öğrencilerden ek tercih alınacak. Peki, ? 2019 alınacak? Üniversite boş kontenjanlar belli oldu mu?

YKS ikinci tercihler ne zaman alınacak?

YKS ikinci tercihler ne zaman? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen üniversite yerleştirmeleri tamamlandı. YKS ile tercih yapan öğrencilerden herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen öğrenciler ek tercih dönemini bekliyor. Konu ile ilgili ÖSYM'den açıklama geldi mi? ÖSYM ek tercih ne zaman? 2019 YKS ikinci tercihler ne zaman alınacak? Üniversite boş kontenjanlar belli oldu mu? İşte ayrıntılar...

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN?

2019 YKS ek tercih kılavuzu henüz yayınlanmadığı için ek tercihlerin ne zaman yapılacağı konusunda resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak, bir önceki sene YKS yerleştirme sonuçları 31 Ağustos'ta açıklanmış ek yerleştirme ise 14-20 Eylül'de alınmıştı. Buna göre, 2019 YKS ek yerleştirme için tercih kılavuzunun önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Ek yerleştirme kılavuzu yayınlanır yayınlanmaz tercih takvimi de belli olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.