Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 23.08.2019 12:41
  • Son Güncelleme: 23.08.2019 12:41

? 2019 üniversite 4 yıllık lisans tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS tercih süreci devam ediyor. Üniversitelerin 4 yıllık programlarına tercih yapan öğrenciler sonuçlarını heyecanla beklemeye başladılar. Şimdi gözler ÖSYM'den gelecek müjdeli haberde. Peki, ? ? Üniversite 4 yıllık lisans tercih sonuç tarihi belli mi?

DGS tercihleri ne zaman bitiyor?

DGS tercihleri ne zaman bitiyor? ÖSYM tarafından 21 Ağustos'ta başlayan DGS tercihleri ile birlikte öğrenciler heyecan içinde. Tercih bildiriminde bulunan öğrenciler sonuçları beklerken henüz tercih yapamayanlar tercihlerin son gününün araştırmaya başladılar. Peki, DGS tercihleri ne zaman bitiyor? 2019 üniversite 4 yıllık lisans tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

ÖSYM'nin yayınladığı takvimde yer alan bilgiye göre, 21 Ağustos'ta başlayan tercihler 28 Ağustos'ta sona erecek.

Adaylar, tercihlerini bireysel olarak İnterne taracılığıyla elektronik ortamda yapacaklardır.

Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin interneta dresinden yayımlanan Tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

LİSANS PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYIN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.