Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 23.08.2019 09:18
  • Son Güncelleme: 23.08.2019 09:18

BİS öğretmen giriş: MEB eş durumu tercihleri öğretmen özür grubu tayin kontenjanları

Öğretmenlerin merakla beklediği mazerete bağlı yer değiştirme işlemleri başladı haberi duyurdu. Bugün başlayan mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları 29 Ağustos sona erecek. Öğretmen tayinleri üzerinden yapılacak. Peki mazerete göre öğretmen yer değiştirme işlemleri nasıl yapılacak? Gerek öğrenciler gerekse veliler haberimizdeki mebbis giriş için tıklayınız ve işlemlerinizi rahatlıkla yapın. Mebbis; Bilişim Sistemleri'nin kısa adıdır. Yani Milli Eğitim Bakanlığı'nın sağladığı tüm hizmetler ve olanaklar Mebbis üzerinden yapılabiliyor. i modülü ile öğretmenler, müdürler, idari personel, öğrenciler ve veliler işlem yapabilmektedir.

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri başladı!

Öğretmen mazeret tayinler bugün yani 22 Ağustos'ta başladı. Milli Eğitim Bakanlığı PGM tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre 2019 yılı öğretmenler mazeret tayini tercih işlemleri başladı. Başvurular 22 ila 29 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. MEBBİS'e giriş yapmak için mebbis.meb.gov.tr adresine girilmesi gerekiyor. Bu sayfa üzerinden sizin için belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu yazarak kolaylıkla MEBBİS anasayfasına erişilebiliyor. Mazeret sebebine göre öğretmenlerin uygunluk göstermeleri gereken şartlar değişir. İşte mazerete göre yer değiştirme sebepleri ve şartlar... Öğretmen özür grubu tayin kontenjanları mebbis.meb.gov.tr adresinde

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.