Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 22.08.2019 13:11
  • Son Güncelleme: 22.08.2019 16:34

Liseler için son şans! MEB duyurdu! 2019 başvuruları son gün ne zaman?

Liseye gidecek öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son gün uyarısı geldi. LGS kapsamında boş kalan kontanjanlara yerleştirme başvuruları geçtiğimiz gün başlamıştı. Yeni eğitim öğretim dönemine kısa süre kala henüz başvuru yapamayan öğrencilerin kısa sürede başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Peki, 2019 başvuruları son gün ne zaman?

Liseler için son şans!

LGS nakil komisyonu yerleştirme başvuruları devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında boş kalan kontenjanlar için il ve ilçe öğrenci yerleştirme nakil komisyonlarınca, yerleştirme başvuruları 19 Ağustos'ta başlamıştı. Henüz başvuru yapamayanların kısa sürede başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Bakanlık tarafından başvuru yapamayan öğrencilere son gün uyarısı geldi. Peki, 2019 LGS nakil komisyonu yerleştirme başvuruları son gün ne zaman? İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

LGS NAKİL KOMİSYONU YERLEŞTİRME BAŞVURULARI SON GÜN NE ZAMAN?

19 Ağustos'ta başlayan yerleştirme başvuruları 23 Ağustos'a kadar sürecek.

Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarına göre, tercih yapan öğrencilerin yüzde 99'u istedikleri bir liseye yerleştirilmişti.

Boş kalan kontenjanlara, herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler için il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları belirlenen takvim aralığında alınacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.