Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 22.08.2019 09:01
  • Son Güncelleme: 22.08.2019 09:01

2019! !

ile hemşireliğe geçiş yapılan bölümler, günün en çok aranılanları arasında yer alıyor. Sınav sonuçlarına göre Hemşirelik bölümüne geçiş yapmak isteyecek öğrenciler bölümün bilgisini araştırmaya başladı. Peki, DGS Hemşirelik taban puanları açıklandı mı? 2019 DGS geçiş yapılacak bölümler arasında Hemşirelik taban puanları kaç? DGS kapsamında lisans programlarına tercih işlemleri bekleniyor. DGS terrig kılavuzu bugün yayınlandı. DGS kılavuzu ile birlikte geçiş yapılacak bölümlere ait bilgiler belli olduktan sonra takvim.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz. Tercih bildirim işlemini tamamlayan adaylar, "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir.

2019 DGS Hemşirelik taban puanları açıklandı mı?

Hemşirelik taban puanları belli oldu mu? ÖSYM tarafından 30 Haziran'da gerçekleştirilen DGS'nin sonuçlarını görüntüleyen öğrenciler bir yandan da sonuçlarına göre tercih yapacakları Hemşirelik taban puanları bilgisini araştırmaya başladı. Peki, ÖSYM tarafından müjdeli haber geldi mi? DGS 2019 Hemşirelik taban puanları açıklandı mı? Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tercih Kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.