Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 21.08.2019 08:59
  • Son Güncelleme: 21.08.2019 08:59

başladı mı? 2019 ek lar ve belli mi?

Üniversite tercih sonuçlarının Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanmasının ardından gözler ek tercih tarihlerine çevrildi. Ek tercihleri bekleyen öğrenciler arama motorlarında heyecanla Üniversite ek yerleştirme tercihleri ne zaman başlayacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, ek tercih tarihleri açıklandı mı? İşte konu hakkında merak edilen detaylar... YKS yerleştirme sonuçlarının belli olmasının ardından yerleşemeyen öğrenciler gözlerini ek tercihlere çevirdi. Ek yerleştirme için lar tercih yaparken adayların en büyük yardımcısı olacak. Peki ne zaman başlayacak? 2018 yılında ek tercihler 14-20 Eylül tarih aralığında yapılmıştı. Bu yıl YKS ek tercih tarihleri henüz tarafından açıklanmadı. Ek tercih tarihleri netleştiğinde haberimizin içinde yer alacak.

Üniversite ek tercihleri başladı mı?

YKS yerleştirme sonuçları daha öncesinde ÖSYM tarafından açıklanmıştı. Şimdi ise adaylar ek kontenjanları ve ek tercihleri merak ediyor. Bu bağlamda Peki, üniversite ek yerleştirme tercihleri ne zaman başlayacak? YKS ek tercih tarihleri açıklandı mı? Gibi sorular oldukça aranılıyor.
YKS yerleştirme sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos, elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos'ta yapılacak. Açıkta kalan boş kontenjanlar da merak konusu oldu. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak? Üniversite boş kontenjanları belli oldu mu? 2018 yılında ek tercihler 14-20 Eylül tarih aralığında yapılmıştı. Bu yıl YKS ek tercih tarihleri henüz ÖSYM tarafından açıklanmadı. Ek tercih tarihleri netleştiğinde haberimizin içinde yer alacak. Peki ek boş kontenjanlar üniversite taban tavan puanlar belli mi?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.