Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 21.08.2019 10:20
  • Son Güncelleme: 21.08.2019 10:20

Milyonlar bekliyordu! tercih kılavuzu son dakika yayımlandı! ...

tercih kılavuzu tarafından yayımlandı mı? On binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen DGS sonuçları ÖSYM tarafından bir süre önce açıklanmıştı. DGS tercih dönemini heyecanla bekleyen adaylar konu hakkında ÖSYM tarafından yapılacak açıklamalara kilitlendi. . DGS sonuçları 25 Temmuz'da açıklandıktan sonra başarılı puan alanların gözleri tercihlere çevrildi. Tercih süresi uzayınca ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün adaylara açıklama yapmak zorunda kaldı. Açıklama heyecan yaratırken adaylar yine sık sık "DGS tercih başvuruları başladı mı?" sorusuna cevap aradı. son dakika yayımlandı! İşte ...

DGS 4 senelik üniversite taban tavan puanları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen 2019 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) tercih dönemi için heyecanlı bekleyiş başladı. Sınava katılan adaylar heyecanla DGS tercihleri hakkında ÖSYM'den gelecek açıklamayı yakından takip ediyor. ÖSYM Başkanı Halis Aygün konuyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak? 2019 DGS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı mı? İşte konu hakkında bilgiler... Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 2000 yılından bu zamana kadar meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından her yıl Temmuz ya da Ağustos ayında yapılmakta olan sınavdır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.