Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 19.08.2019 22:41
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.08.2019 23:59
ABONE OL

ÖSYM Başkanı açıkladı! ne zaman? hangi tarihte yapılacak?

ÖSYM tarafından DGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sınava katılan adaylar heyecanla sonuçları beklemeye başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) hakkında sosyal medya hesabından önemli bir açıklamada bulundu. Peki, ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte ÖSYM Başkanı Aygün'ün açıklaması...

ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den DGS tercih açıklaması

DGS tercihleri ne zaman, hangi tarihte yapılacak? Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) tercih dönemi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sınava katılan adaylar konu hakkında gelecek açıklamaları merak ediyor. ÖSYM Başkanı Halis Aygün sosyal medya hesabından DGS tercih dönemi ve tercih kılavuzu hakkında önemli bir açıklamada bulundu.

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN'ÜN AÇIKLAMASI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, açıklamasında, "Değerli DGS adaylarımız, tercih sürecinizle ilgili çalışmalarımız tamamlanmak üzere, bu hafta içerisinde kılavuzu yayımlayacağız ve süreci başlatacağız. Sizlere ve ailelerinize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.

TERCİHLER NEREDEN YAPILACAK?

Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Adaylar dikey geçiş yapmak istedikleri yükseköğretim lisans programlarını istek sırasına göre ilgili alana yazacaklardır.

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tercih Kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir.

Tercih bildirim işlemini tamamlayan adaylar, "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih iptali yapılmaz. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali vb. değişiklik taleplerini içeren dilekçelere Merkezimizde kesinlikle işlem yapılmayacaktır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamaz. Adaylar tercih işlemini tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesini alarak saklamalıdır.