Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 19.08.2019 16:31
  • Son Güncelleme: 19.08.2019 16:31

sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019-2020 KYK yurt başvurusu ne zaman bitiyor?

ları 19 Ağustos Pazartesi günü başladı. Üniversitelerin açılmasına az bir zaman kala KYK yurt, burs ve kredi başvuruları hakkında öğrenciler araştırmalarını sürdürüyor. Yurt başvuru işlemini tamamlayan öğrenciler ise arama motorlarında ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2019-2020 KYK yurt başvurusu ne zaman bitiyor? İşte o sorunun yanıtı...

KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için geri sayım başladı. Yeni eğitim-öğretim yılına az bir zaman kala öğrenciler KYK yurt, burs başvuruları hakkında araştırma yapıyor. Farklı şehirlerde eğitim görecek olan öğrenciler yurt başvuru sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağını araştırmaya başladı. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019-2020 KYK yurt başvurusu ne zaman bitiyor? İşte konu hakkında bilgiler...

YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Resmi Twitter hesabından "Sevgili öğrenciler T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuruları 19 Ağustos'ta başlıyor. 26 Ağustos'a kadar başvurularınızı "Dijital Türkiye" (e-Devlet) üzerinden gerçekleştirebilirsiniz." şeklinde açıklama yapıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.