Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 19.08.2019 15:58
  • Son Güncelleme: 19.08.2019 22:32

ne zaman yapılacak? 2019 tarafından yayımlandı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince () gerçekleştirilen 2019 Dikey Geçiş Sınavı'nın () tercih dönemi için heyecanlı bekleyiş başladı. Sınava katılan adaylar heyecanla hakkında ÖSYM'den gelecek açıklamayı yakından takip ediyor. ÖSYM Başkanı Halis Aygün konuyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak? 2019 ÖSYM tarafından yayımlandı mı? İşte konu hakkında bilgiler...

DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

DGS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı mı? On binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşirilen DGS sonuçları ÖSYM tarafından bir süre önce açıklanmıştı. DGS tercih dönemini heyecanla bekleyen adaylar konu hakkında ÖSYM tarafından yapılacak açıklamalara kilitlendi. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte DGS tercihleri hakkında detaylar...

TERCİH DÖNEMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, açıklamasında, "Değerli DGS adaylarımız, tercih sürecinizle ilgili çalışmalarımız tamamlanmak üzere, bu hafta içerisinde kılavuzu yayımlayacağız ve süreci başlatacağız. Sizlere ve ailelerinize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.