Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 19.08.2019 21:46
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.08.2019 21:46
ABONE OL

ne zaman açıklanacak? Sonuçlar için heyecanlı bekleyiş başladı!

ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen mülakatlarının ardından gözler mülakat sonuçlarına çevrildi. Mülakatların ardından mülakatlara katılan öğrenciler ve velileri sonuçları beklemeye başladı. Peki, ne zaman açıklanacak? İşte merakla araştırılan o sorunun yanıtı...

BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

BİLSEM mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Mülakat sonuçları için gözler MEB'te. BİLSEM'de bireysel değerlendirmeler 13 Mayıs - 9 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. Açıklanacak mülakat sonuçlarına göre öğrenciler kayıt hakkı kazanacak. Peki, BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB takviminde yer alan mülakatların açıklanacağı tarih...

BİLSEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB takviminde yer alan bilgiye göre BİLSEM mülakat sonuçları 21 Ağustos'ta kayıt için hak kazanan öğrencilerin isimleri açıklanacak.

BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

BİLSEM sonuçları http://meb.gov.tr ve http://orgm.meb.gov.tr adreslerinden sorgulanacak.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILACAK?

Genel zihinsel yetenek alanında yapılacak değerlendirmeler; öncelikle rehberlik ve araştırma merkezlerinde, bu merkezlerin uygun olmaması durumunda ise bilim ve sanat merkezlerinde yapılacaktır.

Görsel sanatlar, Müzik yetenek, Genel zihinsel yetenek alanında yapılacak bireysel değerlendirmelerin sonuçları, değerlendirmeyi yapan uzman tarafından MEBBİS modülü üzerinden aynı gün içinde sisteme girilecek.

NASIL BİR EĞİTİM VERİLİR?

Kayıtları yapılan öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyi ölçüldükten sonra Bilim ve Sanat Merkezlerinde;

a) Uyum (Oryantasyon), b) Destek Eğitimi; 1) İletişim Becerileri, 2) Grupla Çalışma Teknikleri, 3) Öğrenme Yöntemleri, 4) Problem Çözme Teknikleri, 5) Bilimsel Araştırma Teknikleri, 6) Yabancı Dil, 7) Bilgisayar, 8) Sosyal Etkinlikler, c) Bireysel Yetenekleri Fark Ettirme, ç) Özel Yetenekleri Geliştirme, d) Proje Üretimi/Yönetimi alanlarında düzenlenmiş eğitim programlarına alınırlar.