Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 16.08.2019 09:05
  • Son Güncelleme: 16.08.2019 09:05

öğrencinin kaydı hangi okulda yapılacak? sorgulama ve öğrenme!

Yaz tatilinin bitmesine sayılı günler kala veliler ve öğrenciler okullarına kayıt işlemlerini gerçekleştirme uğraşı içerisindeler. E Okul Kayıt adresi sorgulama ve öğrenme işlemlerinin nasıl yapıldığı internet ortamında araştırılıyor. Öğrencinin kaydı hangi okulda yapılacak? Sorusunun cevabını araştıran veliler bu yazımızı okumalıdırlar… Çocuklarının hangi okula kaydolması gerektiğini araştıran veliler sistemi aracılığı ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Çocuklarının T.C. Kimlik Numaralarını ve doğum tarihlerini E-okul sistemi üzerinden giren veliler kayıt yaptıracakları okullara erişim sağlayabilmektedirler.

E-okul ilkokul kayıt adresi sorgulama ve öğrenme!

Okula başlama yaşına erişmiş olan çocukların ilkokula kaydolacakları ve sonrasında ortaokul ile liseye geçiş yapacakları dönemlerde sistem üzerinden kayıtlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için E-okul sistemi kullanılmaktadır. İlkokul kurumlarına kayıt yaptırılabilmesi için çocukların aşağıdaki kısımda sıralanmış olan koşulları sağlıyor olması gerekmektedir. 2014 doğumlulardan 66 – 68 aylık arası olan çocuklar dilekçe vererek ana sınıfına zorunlu kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 2013 doğumlulardan 69 – 71 aylık olan çocuklar 1. sınıfa zorunlu kayıt yaptırmalıdır. Fakat rapor alarak 1 sene daha erteleme hakları bulunmaktadır. İşte e-okul ilkokul kayıt adresi sorgulama ve öğrenme ve e-okul öğrencinin kaydı hangi okulda yapılacak?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.