Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 14.08.2019 09:33
  • Son Güncelleme: 16.08.2019 09:46

? İşte gerekli belgeler ve detaylar

sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra binlerce adayı şimdi de üniversite kayıt heyecanı sardı. ğrencilerin üniversitelere vermek zorunda olduğu belgeler hakkında bilgilendirme yapan , detayları yayımladı. Peki, üniversite kayıtları için gerekli belgeler neler olacak? İşte, o süreç hakkında bazı bilgiler. Adayların kayıt için bizzat başvurmaları (elektronik kayıt hariç) gerekmektedir.

Üniversite kayıtları nasıl yapılacak? İşte gerekli belgeler

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler üniversite kayıt tarihlerine döndü. Bu bağlamda öğrenciler tarafından merakla 2019-2020 yılı üniversite kayıt tarihleri belli oldu. YKS sonuçlarına göre kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos, elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos'ta yapılacak. Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.